Ужасният терен на "Колежа" не попречи на Ботев да се справи с Хебър

Ботев (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 1:0 в мач от петия кръг на efbet Лига. Кристиан Нвачукву (51) беше точен за "канарчетата". Главен съдия на срещата е Васил Минев. Мачът се игра на стадион "Христо Ботев" поради ремонт на стадион "Георги Бенковски". Трябва да се отбележи, че теренът на "Колежа" също бе в ужасно състояние. По трибуните пък имаше малко над 1000 души.

Домакините от Пазарджик се намират в тежка ситуация, след като от началото на сезона тимът е спечелил едва една точка, като е реализирал три гола.

В състава на Ботев се забелязаха промени след отпадането на отбора от европейските клубни турнири в четвъртък и последвалия късен полет от Босна и Херцеговина.

В 12-ата минута удар на Набил Макни от далечна дистанция прелетя високо над вратата на Ботев. Канарчетата бяха много близо до гола, но късметът, а и точността не бяха на страната на Нвачукву. Алекса Мараш проби мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде успореден пас към втора греда, където Кристиан Нвачукву от няколко метра прати разтресе горната греда. При добавката Балоянис стреля в аут.

И пред Хебър се откри стопроцентов шанс за гол в 32-рата минута. Защитата на Ботев заспа при центриране от левия фланг и позволи на Уилям Фонкеу да се освободи. Нападателят постави своя крак на пътя на топката, но стреля право в стража Бернат. Веднага Ботев реагира с удар на Балоянис, при който Дебърлиев се намеси отлично. В 35-ата минута Мараш се обърна добре с лице към вратата и потърси удар към обратния ъгъл на вратата. Топката профуча покрай страничната греда.

В 51-рвата минута Ботев поведе в резултата след много хубава атака, при която Коко Илиев изведе Кристиан Нвачукву сам срещу вратаря. Бързоногият футболист преодоля стража Петър Дебърлиев и не сбърка с удара си към празната врата.

В 54-ата минута Мараш влезе с лекота в наказателното поле на Хебър, но отново показа неспособност да завърши атаката с гол. В 60-ата минута удар на Никола Илиев от движение премина много опасно покрай гредата. Мачът влезе в доста бавно темпо, в което футболистите на двата тима допускаха много грешки при разиграването.

Две минути преди края на редовното време Вини Трибуле, появил се преди това от резервната скамейка, беше близо до своя дебютен гол. За негово съжаление ударът му беше блокиран от защитник.

ХЕБЪР - БОТЕВ 0:1
0:1 Кристиан Нвачукву (52)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 98. Георги Търтов, 11. Душан Вукович, 15. Уилям Фонкеу, 77. Октай Хамдиев, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни;

БОТЕВ: 1. Ханс Бернат, 5. Джонас Тамм, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 20. Антонио Калдерон, 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 99. Алекса Мараш;