Парма се завърна в Серия А с равенство срещу Фиорентина

Новакът Парма завърши наравно 1:1 с Фиорентина при завръщането си в Серия А. Точен за “дуковете” бе Денис Ман в 22-ата минута, а Кристиано Бираги изравни в 75-ата за отбора от Тоскана. За гостите от първата минута стартира Софиан Амрабат, който прекара миналата кампания в Манчестър Юнайтед, но извън групата остана звездното попадение Давид Де Хеа.

Играчите на Фабио Пекия започнаха много мотивирано и пропуснаха няколко добри положения в първите двайсетина минути. Така се стигна до 22-ата, когато Денис Ман пое една топка на границата на наказателното поле и с отличен изстрел откри резултата за 1:0. Гостите от Флоренция можеха да изравнят в края на първата част, но Мойс Кийн и Андреа Колпани не успяха да отбележат.

Гостите все пак стигнаха до изравняване чак в 75-ата минута, когато Кристиано Бираги реализира великолепен пряк свободен удар от трудна позиция и сложен ъгъл от лявата страна на Зион Сузуки. Домакините от Парма отново вдигнаха рязко оборотите в търсене на ново попадение и в последните петнайсетина минути пропуснаха няколко много добри положения. Играчите на Фиорентина пък завършиха с човек по-малко, след като Марин Погранчич бе отстранен от игра за втори жълт картон в 83-ата минута.