Арсенал стартира с успех новата кампания, Сака отново герой за лондончани

Арсенал стартира с успех с 2:0 над Уулвърхамптън новия сезон в Премиър лийг. В герой за домакините се превърна добре познато име - Букайо Сака, който асистира на Кай Хавертц (25’) през първата част и сам отбеляза втория гол в 74-атата минута, който на практика подпечата успеха на неговия тим. Футболистите на Микел Артета постигнаха важна победа в първия кръг на новия шампионат. От своя страна “вълците” също имаха няколко силни периода в срещата и отново показаха, че ще искат да затвърдят добрите впечатления, които играчите на Гари О’Нийл оставиха през миналата кампания.

Двата отбора си размениха по-едно по-опасно влизане в наказателното поле, като в първата ситуация опитът за удар на играч в жълто бе блокиран. Няколко минути по-късно пък Кай Хаверц отне и напредна, но в пеналта бе застигнат от Марио Лемина, който предотврати сериозна опасност. Постепенно тимът на Артета продължи постепенно да вдига оборотите и да налага своето темпо на игра, като почти не позволяваше на гостите да преминават централната линия. В 15-ата минута Букайо Сака получи в наказателното поле, много елегантно се освободи от противников бранител и стреля, но Жозе Са спаси.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Букайо Сака бе намерен напълно сам на дясното крило, той отлично центрира в невралгичната зона около границата на наказателното поле, където Кай Хавертц изпревари бранителите и с глава се разписа за 1:0.

Веднага след изпълнението на началния удар гостите от Уулвърхамптън успяха да осъществят хубава атака, при която се стигна до фал пред наказателното поле на Арсенал след намеса на Габриел Магаляеш. Зад топката застана Жан-Рикне Белгард, който стреля опасно, но топката премина над напречната греда. В ответната атака пък Букайо Сака отново бе в центъра на събитията, като отново влезе в пеналта и падна, но до дузпа не се стигна. Гостите получиха нов добър шанс да стигнат до изравняването в 35-ата минута, когато Хий-Чан Хуан отправи отлично центриране отдясно, Йорген Странд Ларсен стигна до кълбото с глава, но много добрата намеса на Давид Рая предотврати попадението.

Играчите на Арсенал бяха близо до достигнат до удвояване на преднината си в последната минута на редовното време, когато Габриел Мартинели бе изведен отлично зад гърба на отбраната, но ударът на бразилеца в крайна сметка отиде в корнер след рикошет.

Възпитаниците на Гари О’Нийл започнаха мобилизирано второто полувреме и в рамките на първите десетина минути на няколко пъти успяха да влязат опасно в наказателното поле и да създадат известна опасност пред Давид Рая. Домакините пък отговориха с нескопосан изстрел на Кай Хавертц от изгодна позиция. След това последваха няколко минути изпълнени с фалове, а играта се накъса. В следващите десетина минути Уулвърхамптън трайно се настани пред наказателното поле на Арсенал и почти не даваха възможност на домакините да изнасят топката в по-предни позиции. Най-добрата си ситуация в този период те получиха в 68-ата минута след груба грешка на Уилям Салиба, но ударът на Матеуш Куня не застраши сериозно вратата на Рая.

Капитанът на “топчиите” отговори със силен изстрел от границата на пеналта от другата страна на игралното поле, но там също Жозе Са показа класа. Футболистите на Арсенал все пак достигнаха до така необходимия им втори гол в 75-ата минута. Томас Партей даде старт на атаката с бързо изпълнение на фал в средата на терена, което свари неподготвена отбраната на “вълците”, Букайо Сака се възползва от добрата позиция пред себе си и реализира за 2:0.

Притеснителната новина за Микел Артета дойде пет минути преди края на редовното време, когато Деклан Райс получи някакъв проблем в десния крак и в крайна сметка бе заменен. В последните секунди на срещата пък гостите от Уулвърхамптън пропуснаха още две добри възможности да стигнат поне до почетно попадение, но до такова не се стигна. Домакините от Арсенал имат тежка задача да гостуват на Астън Вила през следващата седмица, а “вълците” ще приемат Челси.