Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Продължения определиха последните два участника в плейофите на Лига Европа

Последните два мача от третия квалификационен кръг на Лига Европа имаха драматично развитие. Причината е, че и двете срещи навлязоха в продължения, които трябваше да определят крайния победител във въпросните сблъсъци.

Единият класирал се отбор е този на Борац (Баня Лука), който победи с 3:1 като домакин на Клаксвик след продължения. Редовното време завърши при 2:1, но тъй като след него общият резултат беше 2:2, наложи се да се играят допълнителни 30 минути.

Никола Сречкович даде аванс на босненците в 17-ата минута, но гостите изравниха чрез Дени Павлович в 53-тата. Щефан Савич в 82-рата минута вкара ценно попадение за домакините, което прати мача в продължения. Още в 93-тата минута Барт Мейерс отбеляза трети гол за своя тим, с което Борац си уреди срещи с Ференцварош за място в групите на турнира. Клаксвик пък ще получи нов шанс в Лига на конференциите, където ще се изправи срещу ХИК.

Напред към плейофите на Лига Европа по почти идентичен начин продължи и Шамрок Роувърс, който също спечели с 2:1 в редовното време и с 3:1 след продължения като домакин на Целье.

Разликата тук е, че ирландците поведоха с аванс от два гола чрез Дилан Уотс (37’) и Нийл Фардужа (41’). Попадението на Жан Карничник (83’) за състава на гостите обаче прати мача в продължения. В тях единственият гол беше дело на Греъм Бърк (96’) и така Шамрок ще премери сили с ПАОК в следващия кръг. Целье пък изпадна в Лигата на конференциите, където ще премери сили с Пюник.