Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Брага и Молде продължават към плейофите на Лига Европа

Отборът на Брага се класира за плейофите на Лига Европа, след като спечели визитата си на Сервет с 2:1 в реванша помежду им от третия квалификационен кръг на турнира. Преди седмица двата тима направиха нулево реми в Швейцария.

Португалците поведоха в добавеното време на първата част, когато Амин Ел Уазани завърши с точен удар прекрасна атака на тима. В 69-ата минута Рожер Фернандеш удвои техния аванс със своя шут. В добавеното време на срещата Дерек Кутеса намали изоставането на домакините, но това попадение не им беше достатъчно да избегнат отпадането си от турнира. Така в следващия кръг Брага ще срещне Рапид (Виена), а Сервет отива в Лигата на конференциите, където съперник ще му бъде Челси.

Напред в Лига Европа продължава и Молде. Норвежците претърпяха поражение с 0:1 като гости на Серкъл Брюж, но намериха място в плейофите заради общия резултат от 3:1, който е в тяхна полза. Единственото попадение в двубоя беше отбелязано от Абдул Уатара в 41-вата минута, въпреки че в 29-ата неговият съотборник Абу Францис си изкара директен червен картон. В плейофите на турнира Молде ще играе срещу Елфсборг, а Серкъл Брюж ще се пренасочи към Лигата на конференциите, където съперник ще му бъде Висла Краков или Спартак (Търнава).