Палермо изхвърли Парма от Купата на Италия

Втородивизионният Палермо елиминира Парма във втория кръг на турнира за Купата на Италия. Тимът от Сицилия се наложи с 1:0 на "Енио Тардини" и в следващия кръг ще срещне Наполи. Единствения гол в мача отбеляза Роберто Инсиние в 45-ата минута. Преди това звездата на Парма Денис Ман пропусна дузпа.

Наказателният удар в средата на първото полувреме беше отсъден за нарушение на Димитриос Николау. Вратарят Алфред Гомис обаче спаси удара от бялата точка на Ман. Секунди преди почивката опитният Инсиние се промъкна в наказателното поле и от малък ъгъл простреля Леандро Чичисола.

Торино нямаше проблеми и се наложи над Козенца с 2:0. Още в 1-ата минута Микеле Кампорезе си вкара автогол, а второто попадение за "биковете" беше дело на Дуван Сапата малко преди края.

Брешна надви Венеция с 3:1 след два гола на Джакомо Олцер, а Сампдория елимира Комо с помощта на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1, а при дузпите пропуски за новака в Серия "А" направиха Симоне Верде и Матиас Брауньодер.