Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Започна вторият кръг на Купа на Италия

Във вчерашния 9-и август се изиграха първите четири мача от втория кръг на Купата на Италия. Те се равняват на 1/32-финалите в турнира, като към тях се присъединиха първите елитни тимове. До този момент играеха само нискодивизионните отбори на Ботуша.

В първия сблъсък за вечерта изпадналият от Серия "А" през последната кампания Сасуоло победи с 2:1 друг втородивизионен отбор - Читадела с 2:1. Резултатът бе открит в заключителните секунди на редовното време на първото полувреме от Самуеле Мулатиери (45'), като гостите изравниха в началото на втората част чрез Енрико Балдини (Енрико Балдини). Победното попадение за "зелено-черните" вкара Арманд Лауриенте (58').

След това елитният Удинезе очаквано разби третодивизионния Авелино с 4:0. Бренер да Силва даде ход на наказателната акция с гол в 40-ата минута, а в началото на втората част Флориан Товен реализира дузпа в 50-ата минута. Лоренцо Лука направи класиката в 58-ата минута, а в 87-ата оформи крайният резултат.

Нататък Дженоа удари Реджана с 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Жуниор Месиас (65').

Най-голямата драма остана за последния мач за вечерта, където отборът на Валентин Антов (който в момента е под наем в Кремонезе) - Монца, победи след изпълнение на дузпи състава на Зюдтирол с 9:8. Срещата в редовното време завърши при нулево равенство.