Ахмат на Ковачев препъна Спартак в Москва

Спартак (Москва) не успя да победи гостуващия Ахмат в среща от 4-ия кръг на РПЛ. Отборът на Светослав Ковачев устиска нулево равенство при визитата си на "Лукойл Арена", а българският национал беше титуляр и остана на терена до 75-ата минута. Тимът от Грозни е 14-и в класирането с 3 точки.

Спартак доминираше почти през цялото време. Най-сериозния пропуск за състава на Деян Станкович направи новото попълнение Вилиан Жозе. Бразилецът можеше да донесе трите точки на "червено-белите" в последните минути, но Арсен Адамов му попречи да отбележи дебютния си гол за спартаковци.

Първа победа за сезона постигна Криля Советов. Отборът от Самара надви с 2:0 Факел (Воронеж) и се измъкна от дъното на таблицата. Головете за тима Игор Осинкин отбелязаха Фернандо Костанза и Франко Ороско през второто полувреме.

Начело в класирането е шампионът Зенит с пълен актив от 12 точки и голова разлика 14:0, а на последната 16-та позиция е Факел с 1 точка.