Очаквайте в 21:45 на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Калафиори дебютира за Арсенал при убедителен успех на “артилеристите”

Арсенал завърши предсезонните си контроли с победа с 2:0 над Лион и спечели вече традиционния турнир “Емиратс Къп”. Лондончани си осигуриха успеха до средата на първото полувреме след голове на двамата си централни защитници. Уилям Салиба откри резултата в деветата минута, а Габриел Магаляеш се разписа в 27-ата минута.

Новото попълнение на “артилеристите” Рикардо Калафиори записа първи минути с екипа на Арсенал. Той влезе в игра в 64-ата на мястото на Зинченко и първо игра като ляв бек, където се очаква да бъде използван по-често. Към края на мача италианският национал се премести в центъра на защитата.

Отборът на Микел Артета доминираше и в деветата минута Салиба засече с глава центриране на Деклан Райс и откри резултата. Букайо Сака пропусна отлична възможност да се разпише преди Магаляеш да удвои преднината на домакините. Попадението падна по подобен начин след центриране на Райс. Арсенал създаваше много проблеми на съперника при статични положения. Към края на първата част Лион заигра малко повече с топката и създаде една отлична възможност. Микаутадзе пропусна да намали, като не уцели отблизо опразнената врата.

Капитанът на “топчиите” Мартин Йодегор можеше да се разпише малко след почивката. Норвежецът, който остана на терена през всичките 90 минути, бе спрян от великолепно спасяване на вратаря на французите Лукаш Пери. Малко по-късно Сака нацели гредата след удар с глава. Малко преди края Давид Рая също се отличи с прекрасно спасяване, за да запази резултата.