Арда се затрудни, но не сбърка срещу Хебър

Арда (Кърджали) надви с 2:1 Хебър (Пазарджик) във втората среща от четвъртия кръг в efbet Лига и записа втори успех от началото на сезона.

В средата на първото полувреме Тонислав Йорданов не успя да преодолее вратаря на гостите Петър Дебърлиев с удар от бялата точка. Станислав Иванов даде аванс на домакините в 38-ата минута. В 52-ата минута Илкер Будинов покачи на 2:0 за Арда. В 71-ата минута звездата на "гробарите" Набил Макни намали с прецизен шут, но силите на Хебър не стигнаха за повече.

Срещата в Кърджали започна с пропуск на национала Станислав Иванов на няколко метра пред вратата на "гробарите". Последва спасяване на Петър Дебърлиев след изстрел от фаул на Борислав Цонев. В средата на първата част Арда получи право да изпълни дузпа, която беше оспорвана от футболистите на Веселин Великов. Зад бялата точка първоначално застана Цонев, който обаче в крайна сметка я предаде на Тонислав Йорданов. Последва силен удар в десния ъгъл, но вратарят на Хебър реагира отлично и изби топката.

Въпреки този смут от пропуснатата дузпа, момчетата на Александър Тунчев продължиха да търсят гола и достигнаха до него. Борислав Цонев центрира отляво, топката не беше изчистена добре от бранителите на "гробарите" и Станислав Иванов намери мрежата с точен удар - 1:0 за Арда.

Веднага след почивката гостите от Пазарджик тестваха бдителността на Анатолий Господинов под рамката на Арда. В 52-ата минута обаче Илкер Будинов опъна за втори път мрежата на вратата на "гробарите" - левият халф на домакините шутира в десния ъгъл от средна дистанция и въпреки плонжа на Дебърлиев, топката намери целта - 2:0 за тима на Тунчев.

В 64-ата минута резервата в отбора на Веско Великов Душан Вукович стреля опасно, но топката профуча покрай рамката на Арда. Скоро след това гостите се върнаха в мача, както гласи клишето. В 71-ата минута Фонку намери Набил Макни, който с прецизен удар от границата на пеналтерията не даде шанс на Анатолий Господинов - гол за състава от Пазарджик.

До края хората на Великов натиснаха своя съперник, но не достигнаха до ремито и точката.

Арда (Кърджали) 2:1 Хебър (Пазарджик)

1:0 Станислав Иванов (38)
2:0 Илкер Будинов (52)
2:1 Набил Макни (71)

Стартовите състави:

Арда: 1. Господинов, 8. Аксака, 10. Цонев, 17. Будинов, 18. Хюсеинов, 19. Йорданов, 23. Виячки, 33. Тилев, 35. Велковски, 93. Жуниор, 99. Ст. Иванов.

Хебър: 1. Дебърлиева, 7. Збун, 55. Михайлов, 23. Пехливанов, 24. Ел Фатахи, 15. Фонку, 20. Гамаков, 70. Макни, 77. Хамдиев, 10. Кабос, 84. Кръстев.