Сьорлот започна перфектно в Атлетико с два гола за две минути

Ударно начало на кариерата си в Атлетико Мадрид направи новият централен нападател Александър Сьорлот. В неофициалния си дебют той вкара два гола в рамките на две минути още в самото начало. Това стана в контрола срещу ФК Китче от Хонконг, играна на националния стадион в Хонконг.

Испанският тим спечели срещата с изразителното 6:1, като заложи на два различни състава през полувремената.

Сьорлот беше част от титулярния и още в 7-ата минута реализира за 1:0 след добра акция на Жоао Феликс. Секунди по-късно норвежецът се възползва от грешка на вратаря и вкара за 2:0. Таранът, който преди дни беше закупен от Виляреал за 30 млн. евро плюс бонуси, беше заменен на почивката.

През втората част Атлетико добави още четири попадения след един автогол и точни удари на Тома Льомар и на юношите Адриан Ниньо и Карлос Мартин.

На “рохибланкос” има остава още една проверка преди старта на сезона в Ла Лига. Тя ще е на 11 август срещу Ювентус в Гьотеборг. Отборът на Диего Симеоне се впуска в първенството на 19 август с визита на Виляреал.