Голово шоу между Милан и Барса, "росонерите" спечелиха с дузпи

Милан и Барселона направиха истински спектакъл в Балтимор, като завършиха 2:2, а след края на контролата "росонерите" бяха по-точни при дузпите. Лука Йович и Кристиан Пулишич отбелязаха попаденията за италианския гранд, а два гола на Роберт Левандовски помогнаха на Барса да изравни.

За разлика от мача с Реал Мадрид (2:1), този път Ханзи Флик пусна по-голяма част от основните футболисти. Така, на върха на атаката започна Левандовски, а по фланговете нападаха Рафина и Пау Делгадо. Илкай Гюндоган пък действаше пред Андреас Кристенсен и Марк Касадо.

Милан стартира с Лука Йович като централен нападател. На сърбина помагаха Самуел Чуквуезе, Кристиан Пулишич и Рафаел Леао, а двойка вътрешни халфове бяха Юнус Муса и Рубен Лофтъс-Чийк.

"Росонерите" изиграха много силни начални 15 минути, в които вкараха два гола във вратата на Марк-Андре тер Стеген. Пулишич намери връхлитащия Йович на далечната греда и сърбинът засече подаването за 1:0. не след дълго Рафа Леао изведе Пулишич и той изненада Тер-Стеген от много малък ъгъл.

Отговорът на Барселона дойде в 22-ата минута. Рафиня напредна през центъра и комбинира с Левандовски, който залъга съперник и технично стреля в долния ляв ъгъл на вратата. Последва натиск на каталунците и две отлични намеси на вратаря на Милан Лоренцо Ториани след удари на Рафиня и Левандовски.

На почивката и в двата тима бяха направени смени. Барса успя да изравни в 58-ата минута, когато Пау Делгадо поднесе топката на крака на Левандовски - 2:2. В 64-ата Ториани още веднъж попречи на Рафиня да се разпише.

В края темпото поспадна и логично се стигна до равенство и изпълнение на дузпи. Исмаел Бенасер пропусна при първото изпълнение за Милан, но Жул Кунде и Ким Казанова сгрешиха за Барселона. Давиде Калабрия и Ноа Окафор осигуриха преднина на "росонерите", която обаче беше заличена от неточния удар на Пиер Калулу. Шестата дузпа за Милан вкара Кевин Дзероли, а след него Мика Файе пропусна и победата остана за италианския гранд.