Реал Мадрид надви Челси в последната си контрола на американска земя

Реал Мадрид победи с 2:1 Челси в Шарлът в третата си и последна контрола от турнето в САЩ. Преди това кралският клуб допусна поражения от Милан (0:1) и Барселона (1:2). Лукас Васкес и Браим Диас отбелязаха головете за тима на Карло Анчелоти, а за Челси точен беше Нони Мадуеке.

В предни позиции за Реал започнаха Вини Жуниор, Браим Диас и Родриго, а в средата на терена до Лука Модрич и Даниел Себайос действаше Марио Мартин, който беше титуляр и срещу Барса. Защитната четворка пред Тибо Куртоа оформиха Лукас Васкес, Едер Милитао, Антонио Рюдигер и Фран Гарсия.

Новото попълнение Марк Гиу водеше нападението на Челси. Кристофър Нкунку атакуваше от дълбочина, а по крилата Енцо Мареска заложи на Мадуеке и Рахийм Стърлинг. Енцо Фернандес и Ромео Лавия си партнираха в халфовата линия. Под рамката беше Филип Йоргенсен, а в защита стартираха Рийс Джеймс, Беноа Бадиашил, Леви Колуил и Мало Густо.

Лондончани бяха по-напористи в началото и фланговите им играчи създадоха доста проблеми на отбраната на Реал. Стърлинг отправи слаб удар с глава, а Мадуеке беше спрян грубо от Рюдигер. Пред другата врата Винисиус влезе на скорост в наказателното поле и поиска дузпа след единоборство с Джеймс, но съдията беше категоричен, че нарушение няма.

В 18-ата минута Браим Диас направи фрапантен пропуск след много груба грешка на Колуил. Секунди по-късно хубава атака на Реал завърши с удар по диагонала на Лукас Васкес и лек рикошет, който допълнително затрудни Йоргенсен. Дани Себасйос се опита да довкара топката, но тя премина голлинията и без негова помощ.

"Белите", днес в оранжеви екипи, се забавляваха на терена и не след дълго реализираха второ попадение. Вини Жуниор изведе Браим Диас, който елегантно заобиколи Йоргенсен и от малък ъгъл насочи топката в мрежата.

Челси намали в 39-ата минута, когато Енцо Фернандес намери Мадуеке и той се разписа с глава. Преди това Рахийм Стърлинг провали добра атака на английския тим с много неточно центриране към Мадуеке.

Андрий Лунин замени Куртоа за сатрта на второто полувреме и веднага отрази опасен удар на Нкунку. На моменти съперниците действаха по-твърдо от нормалното за приятелски мач, но без да прекаляват с агресията. В 57-ата минута Милитао стреля в аут след хубаво центриране на Винисиус от корнер. Появилият се от пейката Михайло Мудрик показа още веднъж, че е способен с лекота да надбяга няколко защитници, след което обаче по правило шутира крайно неточно.

В оставащото време не се случи нищо интересно и отборите с облекчение дочакаха последния съдийски сигнал. Челси остана само с една победа от старта на подготовката, а Реал Мадрид вече мисли за предстоящия сблъсък с Аталанта за Суперкупата на Европа.