Талантите на Барса засенчиха младите звезди на Реал Мадрид

Барселона се наложи с 2:1 над Реал Мадрид в първото за сезона издание на Ел Класико. Макар и с неофициален характер, мачът в Ийст Ръдърфорд предизвика голям интерес, а двата тима се постараха да оправдаят очакванията. Барса стигна до успеха с две попадение на Пау Виктор, а за Реал се разписа Нико Пас.

Срещата беше прекъсната още в началото заради гръмотевична буря и футболистите престояха в съблекалните повече от час. Първоначално беше съобщено, че двубоят ще бъде подновен след 30 минути, но паузата продължи доста повече.

Ханзи Флик пусна на върха на атаката Роберт Левандовски, а на вратата застана Марк-Андре тер Стеген. Андреас Кристенсен и Иниго Мартинес действаха като двойка в центъра на защитата, отляво стартира Алехандро Балде, а всички останали титуляри бяха от младежките формации на клуба.

Единайсеторката на Реал изглеждаше по-впечатляващо. Под рамката застана Тибо Куртоа, Лука Модрич и Даниел Себайос действаха в средата на терена, а нападателното трио оформиха Браим Диас, Арда Гюлер и Ендрик. Бразилският младок не успя да блесне и завърши мача без нито един опасен удар.

Още в началото Куртоа трябваше да спасява удар на Пау Виктор. Силният дъжд и гръмотевиците принудиха съдията да спре мача, а организаторите обявиха, че ако атмосферните условия не позволят подновяването на срещата, тя със сигурност няма да се доиграе на следващия ден и проверката ще пропадне.

След спирането на дъжда футболистите получиха няколко минути за загрявка и двубоят беше продължен. Арда Гюлер прати топката във вратата на Барселона, но попадението не бешче зачетено заради засада. В средата на полувремето Тер Стеген отрази опасен удар на Браим Диас.

Бразилското бижу Ендрик се губеше по терена, а единственият му изстрел не затрудни Тер Стеген. В 41-ата минута Левандовски свали топката с глава към Пау Виктор и нападателят, който се разписа и срещу Манчестър Сити преди няколко дни, нямаше как да сгреши.

Заради голямото забавяне, беше взето решение паузата между двете полувремена да е само 5 минути. На почивката Ханзи Флик извърши три смени, като от опитните футболисти на терена останаха само Тер Стеген, Иниго Мартинес и Левандовски.

В 51-ата минута Куртоа отрази нов опасен удар на Пау Виктор, но нямаше какво да стори малко по-късно, когато 22-годишният нападател засече перфектно центриране на Алекс Вайе и удвои преднината на Барса.

Атаките на Реал Мадрид станаха по-опасни след появата на Винисиус Жуниор в 57-ата минута. Бразилецът веднага започна да притеснява бранителите на Барселона и стреля с глава, но Тер Стеген внимаваше. Винисиус направи отличен пробив в 73-ата минута, но Мика файе блокира удара на Нико Пас.

В 82-ата минута Арда Гюлер центрира от корнер, а оставеният непокрит Нико Пас с плонж я заби във вратата на Барселона. Реал опита да изравни до края, но не успя и загуби четвърта поредна контрола от вечния си съперник.

Следващата проверка на кралския клуб е срещу Челси на 7 август, а в същия ден Барселона ще премери сили с Милан.