Защитник спаси Интер срещу тима на български талант

Втородивизионният Пиза прекъсна победната серия на Интер в предсезонните контроли. Двата тима завършиха 1:1 в града с наклонената кула, а "нерадзурите" се добраха до равенството в шестата минута на добавеното време с гол на германския защитник Ян Бисек.

В групата на домакините за двубоя беше Адриан Райчев. Юношата на Левски обаче не се появи в игра.

Мачът беше интересен с това, че един срещу друг се изправиха братята Индзаги. Симоне вече постигна сериозни успехи начело на Интер, а Филипо е начело на Пиза едва от месец.

Гостите от Милано излязоха без Лаутаро Мартинес, Маркюс Тюрам и новото попълнение Мехди Тареми, който е контузен. В предни позиции стартираха Хоакин Кореа и Еди Салседо, а в средата на терена си партнираха Николо Барела и Пьотър Жиелински.

Карлос Аугусто пропиля добро положение за Интер в началните минути, когато “нерадзурите” доминираха. В самия край на полувремето Габриеле Пичинини реагира най-бързо на далечната греда след центриране от корнер и прати топката във вратата, пазена от Джосеп Мартинес.

Резервата Давиде Фратези уцели гредата за Интер, а Хенрих Мхитарян и Марко Арнаутович също не успяха да се разпишат от удобни позиции.

В 77-ата минута резервата на Пиза Идриса туре можеше да удвои аванса на своя тим, но беше спрян от левия страничен стълб, а след това Бисек изчисти от голлинията. Бранителят на Интер се оказа в центъра на събитията и в другото наказателно поле, изравнявайки резултата в последните секунди.

Следващата проверка на италианския шампион ще е срещу Ал-Итихад на 7 август.