Вальо Илиев: Уповавам се само на Господ! Суеверието означава безверие

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев даде мнението си след равенството 1:1 с Будучност в Лига на конференциите. Полученият резултат класира българския отбор в следващия кръг.

"Емоциите са позитивни, най-нормалното нещо е. Заслугата е най-вече на футболистите и на всички нас, които се постарахме да им предложим най-добрата подготовка - ръководство, треньори, медицински щаб, всички бяхме на ниво. Говорихме си, че днес ще победи желанието и характерът за победа. Колективът е основата, всеки остави сърцето си на терена, както ние обичаме да казваме.

ЦСКА 1948 отсрами българския футбол в Европа, "червените" изхвърлиха Будучност в 120-минутна драма

Будучност имат страхотен дух и са като едно семейство. Знаех, че ще срещнем отбор с много сериозен дух. В такъв двубой е важно кой ще покаже по-голям характер, и те го показаха, но нашето желание беше по-голямо. Физическата ни подготовка беше много важна, особено в продълженията. Не съм загубил вяра, аз не трябва да губя вяра. Винаги съм се уповавал само и единствено на Господ.

Даскалов: Заслужено продължаваме напред

Казах на момчетата, че не трябва да губим вяра, че съм убеден, че ще успеем. Често чувам за суеверие, това означава безверие, далеч съм от това нещо. Винаги ще се уповавам на Господ. Не разделяме мачовете, винаги даваме всичко от себе си. Когато колективът работи, нещата се получават. Не мисля, че съставът ни има голяма широчина, всичко е възможно, но не бих искал да говоря за играене или отлагане на мачове, преди да видя състоянието на момчетата", каза бившият защитник.