ЦСКА 1948 отсрами българския футбол в Европа, "червените" изхвърлиха Будучност в 120-минутна драма

ЦСКА 1948 отсрами българския футбол в днешната европейска вечер! "Червените" направиха 1:1 при визитата си на Будучност в среща реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 в тяхна полза продължават напред. Владимир Перишич откри в 65-ата минута и при този резултат завърши редовното време, което наложи двата отбора да играят продължения след победата на българския тим с 1:0 преди седмица в София. В тях футболистите на Валентин Илиев надиграха своя съперник и с попадение на Евгени Сердюк стигнаха до крайното 1:1.

Срещата в Подгорица премина през редица перипетии и компромиси от страна на УЕФА към домакините, като в крайна сметка решението бе да се играе на стадиончето "ДГ Арена", за което се знаеше предварително, че е с лоша тревна настилка.

Мачът започна равностойно, а от първите минути стана ясно, че има доста неравни места по терена, които затрудняваха максимално пасовете на футболистите по земя до края на сблъсъка.

В 17-ата минута Гашевич пробва да центрира в наказателното поле, но опитът му се получи по-скоро като удар, който излезе в аут.

Четири минути по-късно ЦСКА 1948 осъществи изключително опасна атака, след която можеше да открие резултата. Карагарен напредна отдясно и намери Талис пред наказателното поле. Последва извеждащо подаване за Илиевски, но бранител изчисти с шпагат. Топката попадна в Кирилов, който центрира на далечната греда, а там Карагарен изпревари защитник на Будучност, но не уцели вратата от малък ъгъл с десния крак.

В 29-ата минута стражът на "червените" Маринов направи много класно спасяване след удар на Вукотич, който летеше към горния ляв ъгъл. В ответната атака Илиевски имаше възможност да се разпише, тъй като надскочи отбраната на домакините след центриране отляво, но стреля с глава в аут.

Само 120 секунди по-късно късметът покри "червените". Иванович шутира от дистанция, Маринов изби не много добре и след неговата намеса топката се отби в лявата греда.

В даденото от рефера продължение на първата част Талис отправи отличен удар по земя от 25 метра, но бившият играч на Левски Миятович плонжира и изби в корнер.

Четири минути след почивката Карагарен преодоля 40 метра с топка в крака и подаде на Талис пред наказателното поле на противника, но халфът шутира над вратата.

В 55-ата минута Василев получи тежък удар в главата и напусна игра за сметка на Нгуинда. Шест минути след това "червените" създадоха сериозна суматоха след центриране от корнер, но няколко футболисти на българския тим не успяха да стрелят от три-четири метра.

Въпреки че до този момент отбраната на ЦСКА 1948 не допусна гол, тя правеше доста елементарни грешки без да бъде притискана кой знае колко. Така се стигна до 65-ата минута, когато в крайна сметка се пропука. "Червените" проспаха разиграване от корнер и позволиха на играч на черногорците да отправи силен удар от границата на наказателното поле. Маринов отрази, но оставения непокрит пред границата на малкото наказателно поле Перишич с глава прониза гостуващата врата.

В 80-ата минута Илиевски се освободи от защитник на домакините и шутира от 26-27 метра, но слабо и в ръцете на вратаря. Четири минути по-късно играчите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на футболист от Будучност, но реферът отсъди корнер.

В 90-ата минута Маринов спаси своите от втори гол след отлична намеса, избивайки в корнер удар по диагонала. Българският тим отговори секунди по-късно чрез топовен изстрел на Даскалов, който по чудо не се озова в мрежата на Будучност след рикошет в техен играч, а излезе в корнер покрай горния десен ъгъл.

Така редовното време приключи 1:0 в полза на черногорците и срещата влезе в продължения, тъй като първият сблъсък в София завърши със същия резултат, но за "червените".

Първата голова атака в продълженията бе за софиянци. В 99-ата минута Кирилов изведе Талис на лявото крило, който върна великолепно за Пишчевич, но халфът шутира от 12-13 метра право в ръцете на Миятович. Минута по-късно брилянтна атака на ЦСКА 1948 завърши с гол. Бузон изведе Сердюк сам срещу Миятович и украинецът майсторски матира бившия страж на Левски.

В 113-ата минута Перишич отправи изстрел извън наказателното поле, а Маринов без проблем улови.

В 119-ата минута Сердюк можеше да убие интригата с втори гол. Октавио бе изведен на дясното крило, а след това пусна брилянтно за украинеца, който обаче не успя да реализира очи в очи с Миятович.

Пропускът не се оказа фатален и в крайна сметка с общ резултат 2:1 ЦСКА 1948 продължава в третия квалификационен кръг, където ще срещне кипърския Пафос.

Успехът за "червените" е още по-сладък, тъй като само те от трите ни европредставителя днес преодоляха своя съперник. По-рано Ботев бе елиминиран от Панатинайкос, а Черно море - от Апоел Беер Шева.

В Будучност 1:1 ЦСКА 1948

1:0 Владимир Перишич 65
1:1 Евгени Сердюк 100

Стартовите състави:

Будучност: Миятович, Гривич, Ораховац, Сериков, Гашевич, Булатович, Вукович, Бърнович, Иванович, Булатович, Гърбич.

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Райън Бидунга, Виктор Василев, Реян Даскалов, Неделко Пишчевич, Бирсент Карагарен, Талис, Радослав Кирилов, Марио Илиевски.

снимки: cska1948.bg