Мареска: Резултатът винаги е важен, но сега трябва да анализираме играта ни

Новият мениджър на Челси Енцо Мареска призна след тежката загуба с 1:4 в контролата със Селтик, че в отбора му все още настъпва объркване в някои аспекти на играта. Той също така отчете разликата във физическата форма между двата тима, което според него е допринесло за развитието на мача.

Селтик разпердушини Челси в контрола

“Резултатът винаги е важен, но определено в момента трябва да анализираме като цяло играта ни. В притежанието на топката отборът беше 10 пъти по-добър в сравнение в двубоя с Рексъм, което си личи от броя положения, които имахме както през първото, така и през второто полувреме. Трябва да подобрим някои неща, когато не владеем топката. Също така може да се види как понякога се объркваме кога да играем по-къси пасове и кога - по-дълги, но това е част от процеса. Поддържахме висока защитна линия, но когато не упражняваш преса, трябва да се изтеглиш назад. Все още се объркваме в някои неща, когато владеем топката или когато тя не е в наше притежание. Това е нормално в момента, тъй като се опитваме да правим нещо ново. Но с всеки мач и с всяка тренировка ние ще се подготвим за началото на сезона. Пробваме толкова много неща, като нямахме възможност да опитаме всичко, защото започнахме преди 15-20 дни.

Челси се размина със загуба от Рексъм в дебюта на Мареска

Мисля, че само след пет минути вече имахме две-три възможности за гол, а през второто полувреме до третото им попадение нашият тим беше доста добър, отново създавайки положения. Смятам, че не допуснахме удар след почивката до 75-ата минута, след което получихме трети гол, а това ни затрудни още повече. Според мен е важно да осъзнаем разликата помежду ни във физическата форма. Пролича си, че те вече са изиграли четири мача от предсезонната си подготовка, като кампанията им започва много скоро. Що се отнася до нас, ние имахме някои трудности във физическо отношение. Голямата разлика помежду ни беше физическата кондиция. Много е ясно, че те са готови да стартират в своето първенство, а за нас това беше едва втората ни контрола. Някои от футболистите ни са изиграли само 45 минути, така че разликата беше огромна. Нашите фенове бяха фантастични. Жалко за днес, но дано през сезона да ги зарадваме и определено ще го направим”, коментира Мареска след двубоя.