Селтик разпердушини Челси в контрола

Селтик продължава с впечатляващото си представяне в контролите от предсезонната си подготовка. След като преди дни "детелините" победиха шампиона на Англия Манчестър Сити с 4:3, днес те записаха дори още по-голям успех над Челси с 4:1. В същото време лондончани отново разочароваха привържениците си, след като в първата си проверка стигнаха само до 2:2 с Рексъм.

Селтик поведе в резултата в 19-ата минута, когато Мат О'Райли получи в наказателното поле и с удар по земя намери далечния ъгъл на вратата за 1:0.

Вторият гол бе дело на Кього Фурухаши в 32-рата минута. Японецът засече отблизо успоредно центриране на О'Райли.

В 76-ата минута Луис Палма се възползва от грешно върната топка, отне, финтира прекия си пазач и хладнокръвно отбеляза за 3:0.

Мики Джонстън добави нов гол във вратата на "сините" в 79-ата минута, когато бе изведен зад защитата от Палма, напредна и успя да отбележи за 4:0.

Челси успя да направи загубата си малко по-почетна в добавеното време на мача, когато Кристофър Нкунку се разписа от дузпа.

За лондончани американското им турне продължава с мач срещу мексиканския Америка на 1 август. За Селтик пък това бе последна проверка преди началото на сезона в Шотландия, който стартира на 4 август с домакинство на Килмарнък.