Челси се размина със загуба от Рексъм в дебюта на Мареска

Челси бе близо до загуба от третодивизионния Рексъм в първата си контрола от предсезонната подготовка. Срещата, която се игра в Санта Клара, Калифорния, завърши 2:2. Това бе неофициален дебют за новия мениджър на лондончани Енцо Мареска.

Двубоят започна на високо темпо и в началото сблъсък между Ливай Колуил и Джеймс Маклийн можеше да доведе до червени картони за двамата. Рийс Джеймс пък удари греда след удар то фал. Кристофър Нкунку откри резултата в 35-ата минута. След почивката Рексъм изненадващо успя да стигне до обрат след две грешки в защитата на Челси, които доведоха до голове на Люк Болтън и Джак Мариът. Лесли Угочукву успя да изравни за крайното 2:2 в 82-ата минута след отлична атака на лондончани.

След срещата Мареска коментира, че този сезон Челси ще допуска повече голове в опитите си да изнася топката чрез защитата и се адаптира към изискванията на треньора. “Понякога отборите, които се опитват да градят атаките от защитата, получават голове, но мисля, че ще вкарваме повече, отколкото ще получаваме. Със сигурност има много неща за подобряване, но започнахме преди две седмици”, заяви наставникът.

Добрата новина за треньора бе, че Уесли Фофана и Ромео Лавия записаха минути в контролата. Първия пропусна целия минал сезон заради контузия, а Лавия записа само 32 минути, след като бе привлечен миналото лято. Челси ще се изправи срещу Селтик в следващата си контрола, която е неделя сутринта.