Миньор спря Етър за върха, "болярите" и "чуковете" почетоха Трифон Иванов

Етър и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в дербито на втория кръг във Втора лига. Юношата на "болярите" Радослав Найденов откри резултата в 37-ата минута, а в 48-ата Александър Александров изравни.

Двата тима си размениха и по една греда през второто полувреме.

Двубоят бе спрян три минути след началото му, за да бъде почетена легендата на българския футбол Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 59 години.

След това играта продължи с надмощие на Етър, което бе материализирано в 37-ата минута. Кольо Станев центрира отдясно за Радослав Найденов, който откри резултата. Това бе и първи гол за юношата на “болярите” за представителния тим в официален мач.

В 48-ата минута обаче Миньор изравни. Това стори Александър Александров, разписвайки се с глава след центриране от корнер.

Етър получи шанс да си върне преднината, но удар с глава на Принс в 57-ата минута попадна в напречната греда.

Перничани можеха да осъществят и пълен обрат в 73-ата минута, когато голмайсторът Александров завърши контраатака, а Нисторов изби в гредата.

Така Миньор спечелиха първа точка през новия сезон, а равенството не позволи на Етър да се изравни по точки на върха с лидера Дунав (Русе).

ЕТЪР - МИНЬОР 1:1

1:0 Радослав Найденов 37
1:1 Александър Александров 48