Етър обърна Янтра в Габрово и стартира новия сезон с победа

Етър победи като гост Янтра с 2:1 в последен двубой от първия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха интересен мач в Габрово, на високо темпо, с положения и пред двете врати. “Болярите” обаче стигнаха до трите точки след обрат и след като първоначално изоставаха в резултата. Мартин Тошев откри за Янтра в 12-ата минута, но Принс Мбаке изравни (24’). В първите минути на втората част Тонислав Донков вкара второ попадение за “виолетовите”, което се оказа достатъчно за успеха (48’).

Двубоят започна равностойно и първите десетина минути нямаше положения. В 12-ата обаче домакините откриха резултата. Мартин Ганчев проби отдясно, справи се с Петър Иванов и отправи центриране към центъра на наказателното поле. Там Мартин Тошев засече и от близка дистанция вкара за 1:0.

Етър отговори с коварен изстрел от дистанция на Атанасов в 22-ата минута. Християн Василев обаче успя да избие. 2 минути по-късно “виолетовите” изравниха. След центриране от корнер Принс Мбаке се извиси над всички и с глава оплете топката в мрежата зад вратаря на Янтра - 1:1.

До края на полувреме двубоят продължаваше да се играе на високо ниво, но до повече попадения така и не се стигна. Така двата тима излязоха при равен резултат в почивка.

Второто полувреме започна по перфектен начин за гостите. В 48-ата минута Дидис Пита изведе Рамадан отляво и крилото на Етър веднага опита центриране по земя. Първоначално пасът бе пресечен, но топката отново попадна в Рамадан, който при втория си опит подаде на Тонислав Донков. Влезлият като смяна футболист засече с едно от първите си докосвания в срещата и вкара за 1:2.

В 57-ата минута Янтра можеше да изравни. Добро извеждащо центриране остави Мартин Тошев сам срещи Станислав Нисторов. Нападателят на габровци засече топката от въздуха, но я прати високо над напречната греда.

В последвалите минути определено домакините бяха по-активни и търсеха второ попадение, с което да изравнят резултата. Високата им преса обаче доведе до неприятна контраатака в 70-ата минута, след която Николай Янков получи от Дидис Пита и стреля от дистанция, но в аут.

До края на двубоя темпото поспадна, но във финалните минути отново имаше ситуации и пред двете врати. След нов натиск на Янтра, който не доведе до желаното попадение, пред Етър се откри нова добра контраатака, която завърши с удар на Коконов от близка дистанция, но в аут.

Така Етър постигна първа победа за новия сезон. В следващия кръг великотърновци приемат Миньор (Перник), а Янтра гостува на Марек.

ЯНТРА 1:2 ЕТЪР

1:0 Мартин Тошев (12)
1:1 Принс Мбаке (24)
1:2 Тонислав Донков (48)

Стартови състави:

Янтра: 1. Християн Василев, 4. Константин Иванов, 10. Айвън Ангелов, 21. Божидар Томовски, 20. Лъчезар Йорданов, 22. Мартин Ганчев, 9. Мартин Тошев, 6. Петър Казаков, 71. Тони Иванов, 99. Христо Митев, 5. Цветелин Радев;

Етър: 12. Станислав Нисторов, 10. Айкут Рамадан, 5. Асен Георгиев, 8. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 17. Иван Коконов, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 44. Принс Мбаке, 2. Петър Иванов.