Павлин Петров спечели първа титла в турнири за напреднали тенис любители

Честито на Павлин Петров от Добрич, който завоюва първия си приз в най-голямата любителска тенис общност Интерактив Тенис! На финала на 18.82 Night Tour, той успя да надвие с 6:2 фаворита за спечелването на титлата Николай Цонков. Запис от двубоя има в YouTube канала на общността.

Изненадите в турнира…

Петров и Цонков напълно заслужено стигнаха до финала, а Павлин дори поднесе изненадата в турнира. На четвъртфинала той отстрани претендентът за титлата и поставен под #2 в схемата - Живомир Георгиев, след като се наложи с 6:2. Полуфиналистите Кирил Янков и Васил Пенчев “разчистиха” останалите фаворити също на ¼ финала. Кирил надви с 6:2 поставения под #3 Георги Маринов, а Васил се наложи с категоричното 6:0 над Мартин Славов (#4). Така пътят към трофея стана една идея по-лек за Павлин.

Двата мача, които определиха финалната двойка, се изиграха във вторник, а както каза самият Янков след полуфиналния двубой срещу Цонков: “Ники беше много добър днес. Страхотен мач направихме, но заслужено той отива на финал и му пожелавам още веднъж успех там!”.

На крачка преди финала Петров пък се изправи срещу Пенчев, който е част от Интерактив Тенис от далечната 2013 г. Само преди месец той достигна до четвъртфинал в ITL 75 и беше решен този път да се бори за дебютна титла. Достигането до полуфиналната фаза е и най-високото в кариерата на Васил, а той показа борбен дух и хъс за победа. Малко не достигна на софиянеца и отстъпи на шампиона при краен резултат 6:4. А с тази победа Павлин Пенчев се класира за финала срещу Николай Цонков.

Финалът на 18.82 Night Tour за напреднали

Още в първите минути на финалния двубой Николай Цонков имаше трудности с първия сервис и тенденцията се запази до края на мача, което със сигурност изигра роля за крайния резултат. При един на един гейма и неточен слайс на Цонков, Петров направи пробив, но точно тогава започна леко да вали. Двамата решиха да продължат мача след почивката, но Ники видимо беше по-разконцентриран и започна да прави доста непредизвикани грешки. Павлин се възползва от всички възможности, а след един чудесен форхенд по диагонала стигна до 3:1.

Спадът в играта на Цонков се задълбочи и той допусна пробив на нула, а малко след това Петров си взе подаването и резултатът стана 5:1. Ники обаче се бореше до последно, реализира точки от грешките на опонента си и записа още един гейм в своя полза. Павлин сервира за спечелването на мача и двамата стигнаха до 40 равни, а след това той загуби предимството си с неточен смаш и отново даде шанс на Ники. На няколко пъти стигаха до дюс, но Цонков направи два неточни бекхенда и Петров затвори сета и мача. При краен резултат 6:2 Павлин вдигна първия си трофей и добави 75 точки за ранглистата.

Поздравления за двамата финалисти и всички участници на турнира за напреднали 18.82 Night Tour! Честито на Павлин за дебютната титла, пожелаваме му да не е последната в София. Освен новите ни медали, играчите получиха и награди от партньорите на Интерактив Тенис.

От любителската общност напомнят, че следващият турнир за напреднали започва на 19 август, а домакин на срещите е Тенис Академия “Сесил Каратанчева”. Срещите се играят вечер след 20 ч., а съвсем скоро ще започнат да записват само резерви. Повече информация в сайта - www.interactive-tennis.com