Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Андрей Рубльов сложи край на серията си от четири поредни загуби

Андрей Рубльов прекъсна серията си от четири поредни загуби с трудна победа над старта на АТР 250 турнира в Умаг (Хърватия). Първият поставен надигра Камило Уго Карабели с 6:4, 7:5 за своя първи успех, откакто стигна до третия кръг на “Ролан Гарос”. При това го направи на турнира, където спечели първата си титла от ATP Tур през 2017 година.

Рубльов стигна до успеха с четвъртия си пробив в двубоя, отбелязвайки рядък дропшот уинър при мачбола. Той спаси две от четири точки за пробив срещу него в срещата, продължила час и 46 минути.

“Получи се страхотен мач. Отбелязах няколко много добри точки. Уго игра наистина добре,“ заяви Рубльов след първата среща помежду им. - В края на мача той започна да чувства увереност, започна да удря още по-силно топката, защото нямаше какво да губи. Доста вдигна нивото си в хода на мача. Мисля, че това беше добро представяне и от моя страна. Щастлив съм, че съм тук, доволен съм, че спечелих мача и ще видим какво ще се случи по-нататък”.

Руснакът, който е номер 9 в световната ранглиста, ще срещне следващия кръг унгареца Фабиан Марошан, който започна участието си в турнира с победа с 6:2, 7:6(7) срещу Тиаго Монтейро.

Напред продължават и италианците Лучано Дардери и Фабио Фонини. Петият поставен Дардери победи Дуе Айдукович с 6:1, 6:4, оползотворявайки всичките си четири шанса за пробив, докато Фонини отстрани французина Лука Ван Аше с 6:4, 6:3. Така 37-годишният Фонини подобри баланса си в мачове от първия кръг на турнири от АТР Тур през този сезон на 8-0.