Карабах си тръгна с победа от Гибралтар

Азербайджанският първенец Карабах записа очакван успех с 2:0 при визитата си на гибралтарския Линкълн Ред Импс в първа среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Първото попадение за “конниците” беше дело на Жуниньо, който се разписа точно преди почивката. Другият гол дойде в 75-ата минута, когато се разписа и Турал Байрамов. Така “синьо-белите” се доближиха до третия кръг на пресявките в ШЛ, където би ги очаквал победителят от двойката между българския шампион Лудогорец и беларуския Динамо (Минск). Реваншът между Карабах и Линкълн Ред Импс ще бъде на 30 юли, вторник, в Баку.

В другите два ранни мача от днешните квалифакции имаше две убедителни победи на фаворитите. Става въпрос за домакинския успех на норвежкия Бодьо/Глимт с 4:0 над латвиийския РФС, както и за победата на полския Ягелония над литовския Панавежис отново с 4:0, но като гост.