И Християн Касабов се класира за финал на Европейското

Балканският шампион на 110 метра с препятствия за юноши под 18 години от Марибор 2024 Християн Касабов стана третият български финалист на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Банска Бистрица, Словакия. Националният ни рекордьор в дисциплината спечели втората полуфинална серия с 13.57 секунди (-1.4 м/сек) и тази вечер в 21.20 часа българско време ще спори за медалите.

Атлетите в тази серия трябваше да застават на старт два пъти, тъй като един от фаворитите за отличията Тристан Консо (Естония) направи фалстарт и беше дисквалифициран.

По-рано днес Димо Андреев се класира за финал в хвърлянето на чук при юношите, а Радина Величкова излиза тази вечер в 21:40 часа българско време в битка за медалите на 100 метра при девойките.

По-късно днес предстоят и полуфиналите на 100 метра с препятствия при девойките с участието на Ива Деливерска.

Снимка: списание "Атлетика"