Бившият шампион на UFC в категория петел Ти Джей Дилашоу разказа какви са последиците от серия от наложителни хирургически намеси на лявото му рамо. ММА ветеранът сложи край на кариерата си през 2022-а заради поредица от контузии. В последната си битка в UFC американецът извади рамото си още в първия рунд. Това се случи в шампионски двубой срещу Алджамейн Стърлинг, който завърши със загуба за Дилашоу с ТКО във втория рунд.
“Дори не мога да си вдигна ръката във въздуха. Не знам дали рамото ми ще бъде някога отново същото. Това е депресиращо. След всяка операция става по-зле и по-зле. Бях при най-добрите специалисти на света и те не бяха виждали такова нещо. Все едно бомба бе гръмнала в рамото ми. Махнаха част от трапеца ми и я използваха, за да заместят два ротаторни маншета в рамото ми. Взеха парче и от мускула на гърба ми, за да закрепят рамото ми. Има много неща за зарастване. Това бе третата ми операция след последната ми битка и нещата не изглеждат добре. Тъжно е, когато от професионален спортист се превърнеш в някой, който просто живее с една ръка”, заяви бившият хегемон при 61-килограмовите в UFC в подраста “Jaxxon Podcast”.
38-годишният пенсиониран боец допълни, че в подготовката му за битката с Алджамейн Стърлинг през 2022-а е извадил рамото си около 20 пъти. Преди да получи шанс за титлата Ти Джей надигра Кори Сандхаген, за да си заслужи претендентското място. Тази победа дойде след две години състезателна пауза, тъй като Дилашоу бе "хванат" с допинг.