Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Колумбийският селекционер: Очаквам да направим шоу с Уругвай, не мислим за серията си без загуба

Селекционерът на Колумбия Нестор Лоренцо очаква с нетърпение полуфиналния двубой на турнира Копа Америка срещу Уругвай тази нощ. Аржентинският специалист предвижда тежка битка, която да предостави страхотен спектакъл след чудесното представяне на двата тима до момента в надпреварата.

Съставът на Колумбия е в серия от 27 мача без загуба, преминавайки през груповата фаза с две победи и равенство преди да се наложи над Панама с 5:0 в четвъртфиналите. Уругвай също ще пристигне на стадиона в Шарлът в позитивно настроение след като отстрани с дузпи петкратния шампион Бразилия на четвъртфиналите.

"Не знам дали тези два отбора играха най-добрия футбол на турнира, но мисля, че и двата състава не са пасивни, атакуват много и търсят победата, което ще осигури добро шоу", каза Нестор Лоренцо на пресконференция.

"Уругвай също има футболисти в най-добрите клубове в света и страхотно качество, стремейки се към отлично представяне. Мисля, че това е най-голямото предизвикателство, да се състезаваме на това ниво и да играем по-добре. Ще бъде оспорвана битка и точно към това ще стремим", добави старши треньорът на националния отбор на Колумбия.

Последното поражение на колумбийците беше при 0:1 срещу Аржентина през февруари 2022 г., а Лоренцо заяви, че не мисли за рекорда, а по-скоро да това как да спечели следващия мач.

"Не съм споменавал серията без загуба. Нека мислим мач за мач. Сега ни очаква най-важният двубой", завърши специалистът.