Слаб мач на Кордоба и тежко поражение за Панама от Колумбия на 1/4-финала на Копа Америка

Колумбия е третият отбор, който намери място на 1/2-финалите на Копа Америка. Възпитаниците на Нестор Лоренсо разбиха Панама с 5:0 в сблъсъка между двата тима от 1/4-финалите на турнира. Точни за успеха бяха Джон Кордоба в 8-ата, а Хамес Родригес от дузпа в 15-тата, Луис Диас в 41-вата, Рихард Риос в 70-ата минута и Мигел Борха отново от дузпа в 94-тата минута.

Цял мач за Панама изигра бившият защитник на Левски Хосе Кордоба, но този път той не бе на достатъчно високо ниво, като имаше сериозна вина за първия и последния гол в мача. В 8-ата минута при центриране от корнер той изпусна човека си Джон Кордоба, който го изпревари и отблизо с глава реализира за 1:0.

В 13-тата минута Колумбия получи дузпа в своя полза. Сантиаго Ариас се откъсна в наказателното поле и бе спънат от вратаря на съперника, а Хамес Родригес реализира от бялата точка за 2:0.

Третият гол бе изработен от Хамес Родригес, който с прекрасен пас изведе Луис Диас зад защитата, а той прехвърли вратаря за 3:0.

4:0 направи Рихард Риос в 70-ата минута с бомбен шут по земя извън наказателното поле.

Петият гол за Колумбия пък отнoво падна от дузпа в добавеното време, а виновникът за нея отново бе Хосе Кордоба, който извърши брутален фаул срещу откъсващия се Сантиаго Ариас, за което получи и жълт картон. Мигел Борха пък реализира 11-метровия удар и оформи разгромния успех за своя тим.

Така Колумбия си уреди място на 1/2-финала на турнира, където очаква победителя от срещата между Бразилия и Уругвай. Панама пък приключва участието си.