Девойките на България U18 срещу Италия на полуфинал на Европейското

Националният отбор на България за девойки до 18 години ще играе срещу Италия на Европейското първенство в Гърция и Румъния. Това стана ясно след края на решителните срещи в двете предварителни групи днес.

България U18 с драматична първа загуба на ЕвроВолей 2024

Момичетата на Антонина Зетова останаха втори Група II, след като по-рано днес допуснаха обрат и отстъпиха на Унгария с 2:3 в последния си мач от групата, игран в залата в Ираклион (о. Крит). Така младите "лъвици" завършиха в групата с 6 победи, 1 загуба, 18 точки и геймово съотношение 20:7. Преди малко Полша надигра Финландия с 3:1 гейма в последната си среща и се изравни с българските девойки - 6 победи, 1 загуба, 18 точки и геймово съотношение 20:7. Все пак, "Дружина полска" стана победител в групата заради по-доброто си точково съотношение - 1.2451 срещу 1.1818 за българките.

В същото време Италия спечели първото място в Група I, след като се наложи над домакините от Румъния с 3:0 гейма в последния си двубой. "Скуадра адзура" приключи със 17 точки след 6 победи и 1 загуба, колкото има и Белгия, която остана на второ място с 16 точки.

По този начин се оформиха двата полуфинала на ЕвроВолей 2024 - България срещу Италия и Полша срещу Белгия. Финалната четворка на първенството ще бъде в Блаж (Румъния), а полуфиналните срещи са насрочени за петък (12 юли) от 16,00 и 19,00 часа българско време. В събота (13 юли) пък ще бъдат битките за бронзовите медали и европейската титла.

Снимки: CEV.EU