Поредно разочарование на "Уимбълдън" за Зверев

Александър Зверев записа ново разочароващо отпадане в “Големия шлем” след повеждане с 2-0 сета и не можа да постигне първото в кариерата си класиране на четвъртфиналите на “Уимбълдън”.

Германецът имаше наглед комфортен аванс от 6:3, 7:6(4), но допусна обрат - 4:6, 6:7(3), 3:6 за общо 3 часа и 33 минути игра срещу Тейлър Фриц. Така именно американецът продължава напред, а равносметките и огорчението остават за олимпийския шампион от Токио 2020.

Зверев водеше с 2-0 сета срещу Даниил Медведев на полуфиналите на Australian Open, както и беше на сет от победата над Карлос Алкарас на финала на “Ролан Гарос”, но не спечели нито един от тези мачове, а сега не успя и да запише лично постижение на “Уимбълдън”. Той не беше губил дори сет в срещите до осминафинала, но допусна Фриц да осъществи удължаващ рекорда обрат от 0-2 сета в тазгодишното издание на турнира на “свещената трева”.

Американецът ще се изправи срещу Лоренцо Мусети, който днес елиминира Джовани Мпеши Перикар и се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал от “Големия шлем”.

За Зверев това е трето достигане и съответно трето отпадане в четвърти кръг на “Уимбълдън”. Той беше по-неефективен на втори сервис от своя противник в Лондон днес и направи 55 уинъра с 33 непредизвикани грешки, докато съперникът му беше доста по-точен в изпълненията си с 69 печеливши удара и 23 сбъркани топки.