Исландия уби мечтата на България на Европейското

Националният отбор на България за жени до 20-годишна възраст не успя да се класира за следващата фаза на Европейското първенство U20 в Дивизия “Б” в София. Тимът на Преслав Пешев допусна поражение от Исландия с 61:71 в директния мач между двата тима, които се бореха за второто място в група “B”.

По този начин с 1 победа и 2 загуби “лъвиците” остават на третата позиция в крайното класиране, докато исландките завършват втори с 2-1 и продължават напред. Лидер в групата е Украйна с 3-0, докато на последното четвърто място финишира Австрия с 0-3.

Мачът беше равностоен през цялото време, като отборът на Исландия владееше инициативата през по-голямата част. В последната четвърт българките си върнаха преднината при 54:53, като равенството се задържа до 59:59. Тогава исландките записаха ключова серия от девет поредни точки и така се отдалечиха напред в резултата.

Яна Фалсдотир и Агнес Свансдотир бяха най-резултатни за Исландия с по 16 точки. Ева Елиасдотир наниза 12, а Сара Боама добави 10 точки.

Ивана Бонева завърши с 21 точки при 7/9 стрелба от игра за България. Яна Карамфилова прибави 13 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Виктория Иванова допринесе с 10 точки и още 5 асистенции.

Все пак българското участие на турнира не приключва, тъй като отборът ще се бори за разпределение на местата от 9-о до 15-о.