Алкарас спечели втори пореден проблематичен мач на "Уимбълдън"

Шампионът от 2023 година Карлос Алкарас отново имаше проблеми, но успя да преодолее пореден съперникът по пътя си към четвъртфиналите на “Уимбълдън”.

Този път трикратният шампион от “Големия шлем” се справи със съпротивата на Уго Умбер в четири сета за малко над три часа игра.

Алкарас изглеждаше солиден и обичайно убедителен в първите два сета и сякаш нямаше да остави шансове на френския си противник, който е 16-и в света. Умбер обаче направи ранен пробив в третия сет и сякаш тогава Карлитос се изключи психически, защото загуби категорично с 1:6 за 36 минути. Испанецът след това поведе с пробив в четвъртия сет, но загуби предимството си, а все пак с още един брейк си осигури победата.

В предишния кръг срещу Франсис Тиафо Алкарас също не просто имаше трудности, но беше и на един тайбрек от напускане на турнира. Подобни мачове той имаше и на “Ролан Гарос” тази година, но някак намираше начин да подобри значимо представянето си.

Умбер не направи най-добра възможна подготовка за “Уимбълдън”, но може да бъде доволен от представянето си, защото стигна обективно възможно най-далеч, предвид жребия.

Следващият съперник на Алкарас на “свещената трева” ще бъде Томи Пол или Роберто Баутиста-Агут.