Колумбия се класира напред след класика срещу Коста Рика

Отборът на Колумбия си гарантира участие в директните елиминации в Копа Америка след победа с 3:0 срещу тима на Коста Рика в мач от група “D” на турнира. Головете отбелязаха Луис Диас (31’, дузпа), Давинсон Санчес (59’) и Джон Кордоба (62’).

Успехът постави на първо място съставът, воден от Нестор Лоренцо на първото място в групата с аванс от пет точки пред днешния си съсперник, който е трети.

В началните минути срещата бе равностойна, като първата сериозна опасност създадоха колумбийците. Родригес връхлетя върху една топка в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл, където се намеси стража на Коста Рика - Патрик Секейра. При следващата по-сериозна суматоха пред вратата на Секейра съдията отсъди дузпа. Първоначално останаха съмнения дали наказателният удар е легитимен, но след 4-минутно преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че трябва да се стреля от бялата точка. Зад топката застана Луис Диас, който стреля високо и откри резултата.

Само четири минути по-късно футболистите на Колумбия можеха да направят преднината си по-солидна, но Санчес стреля над вратата.

Второто полувреме стартира подобно на първото и след равностойни начални минути колумбийските играчи нанесоха удар. Четвърт час след подновяването на играта Санчес се извиси над всички в наказателното поле, за да засече центриране от ъглов удар и за втори път в мача матира Секейра.

Само три минути по-късно бе оформена и класиката. Родригес изведе Кордоба в наказателното поле и там последният не сбърка, решавайки всичко в срещата.

В 77-ата минута победата можеше да стане и разгромна, но Асприля стреля покрай лявата греда. В добавеното време пък Бренес опита да направи поражението на своите една идея по-почетно, но неговият шут също не намери рамката на вратата.

Колумбийците имат реален шанс да завършат първи в своята група, като за целта трябва да не загубят от Бразилия в последния кръг. Срещата е в средата на следващата седмица - на 3-ти юли (сряда) от 4:00 часа българско време на стадион "Левис" в Санта Клара, щата Калифорния.

Бразилия с първа победа на Копа Америка

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!