ЦСКА 1948 падна от съперника на Ботев (Пд) в Лига Европа, "червените" играха с куп младоци

ЦСКА 1948 загуби с 1:2 от Марибор първата си контрола в Словения. Милец откри резултата в 48-ата минута, а десет по-късно Парвиз Умарбаев изравни за "червените". Якупович донесе успеха за своите с точен изстрел в 82-ата минута.

Днешният съперник на българския тим ще играе срещу Ботев (Пловдив) в първия предварителен кръг на Лига Европа, а първият двубой е след седмица на "Колежа".

Валентин Илиев по традиция заложи на млад състав. На вратата започна новото попълнение от ЦСКА - София Алекс Божев, а друг нов - Марио Илиевски, поведе атаката. Тийнейджърите Василев и Иванов стартираха в защита, а Мартин Бойчев оперираше в средата на терена.

В 3-ата минута Бойчев осъществи добър самостоятелен рейд в наказателното поле на противника, преодолявайки няколко техни футболисти, след което бе съборен, но реферът не отсъди дузпа, каквато бе претенцията на младия състезател.

Марибор отговори с опасна атака в 12-ата минута. Тогава Бурле се отскубна от "червената" отбрана, напредна и стреля от границата на пеналта, а Божев плонжира и изби.

В 24-ата минута Фета не изчисти по най-добрия начин центриране отляво и нагласи топката за Карагарен. Крилото шутира с левия крак, но в ръцете на Юг.

Словенците отговориха с удар в лявата греда на Бугре.

В 34-ата минута минута Юг изби добър изстрел по земя на Карагарен в корнер. След центрирането от ъгловия удар последва сериозно разбъркване в наказателното поле на словенците, но в крайна сметка, то не завърши с гол в тяхната врата.

Пет минути по-късно Бурле дриблира по левия фланг, а след това шутира по диагонал, но Божев се намеси подобаващо и изби.

Малко след началото на втората част, в 48-ата минута, Марибор откри резултата. Милец отне топката от Даскалов, напредна с нея и шутира фронтално от 18-19 метра в долния десен ъгъл за 1:0.

В 57-ата минута Валентин Илиев смени всичките си полеви футболисти. Промяната даде незабавен ефект секунди по-късно. Сердюк пресече подаване на бранител към вратаря на словенците и върна за Умарбаев, а халфът без забавяне прати топката под напречната греда с изстрел от границата на големия пеналт.

В 71-ата минута отбраната на ЦСКА 1948 "заспа" при дълго подаване и играч на словенците се измъкна зад нея. Последва удар от средна дистанция, а Божев без проблем улови.

В 82-ата минута Марибор отново поведе. Словенците разиграха добре в наказателното поле на "червените", след което Якупович се озова очи в очи срещу вратаря и вкара с удар през неговите ръце за крайното 2:1.

МАРИБОР - ЦСКА 1948 2:1

1:0 Милец 48
1:1 Парвиз Умарбаев 58
2:1 Якупович 82

МАРИБОР: 1. Юг, 5. Ширвис,, 7. Фета, 10. Баришич, 11. Бурле, 13. Бугре, 17. Якупович, 20. Репас, 22. Милец, 25. Карич, 50. Видмар

резерви: 52. Придгар, 82. Антонич, 6. Мбондо, 8. Божич, 16. Грилич, 21. Борис, 24. Колар, 40. Рашид, 55. Лорбер

ЦСКА 1948: 33. Божев, 19. Фуртадо, 15. Василев, 14. Иванов, 31. Рапнуи, 58. Бойчев, 22. Даскалов, 28. Пишчевич, 10. Кирилов, 9. Карагарен, Илиевски

резерви: 1. Маринов, 92. Нгуинда, 6. Илиев, 91. Бидунга, 21. Ценов, 7. Талис, 39. Умарбаев, 26. Марков, Октавио, 8. Педриньо, 11. Бузон, 25. Сердюк, 24. Димитров, Алимолов

снимка: nkmaribor.com

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!