Нидерландия обърна Турция и си уреди сблъсък с Англия на полуфиналите - на живо от Германия

Четвъртият ден на "Уимбълдън" зарадва България и предложи чутовна издънка на голямо име

В днешния 4-ти юли се изигра четвъртият ден от тазгодишното издание на "Уимбълдън". Срещите започнаха точно в 13:00 часа българско време. Най-интересното от програмата за деня със сигурност бе вторият мач на Григор Димитров, който трябваше да се състои вчера, но бе отложен.

Григор накара феновете си да потреперят, но накрая ги зарадва с паметен обрат и петсетов екшън срещу 19-годишния китаец.

Григор Димитров осъществи втория в кариерата си обрат от 0-2 до 3-2 сета

Димитров разбра и следващия си съперник - Гаел Монфис. Българинът и Французинът не са играли от цели осем години.

Монфис е следващият съперник на Димитров

Освен мачът на Григор Димитров, има и няколко други срещи, които приковават вниманието и се очаква да бъдат на най-високо ниво.

№7 в световната ранглиста по тенис Хуберт Хуркач (Полша) получи контузия в тайбрека на четвъртия сет срещу французина Артюр Фис и отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Хуберт Хуркач отпадна във втория кръг на "Уимбълдън" заради контузия

Световният №2 Новак Джокович загуби сет, но не допусна изненада срещу представителя на домакините Джейкъб Фърнли.

Джокович загуби сет, но не допусна изненада срещу британец на "Уимбълдън"

В късните мачове при мъжете видяхме една голямя изненада. Гръцката първа ракета при мъжете Стефанос Циципас загуби от финландеца Емил Руусвуори и напусна скоропостижно надпреварата. Междувременно германецът Александър Зверев приключи турнирния ден с очаквана победа срещу Маркос Гирон от САЩ.

Зверев и Руне продължават напред, Циципас се издъни

При жените за съжеление Виктория Томова отпадна и на двойки.

Томова отпадна и на двойки

Анди Мъри отпадна на двойки при мъжете, но ще продължи участието си на смесени двойки заедно с Ема Радукану.

Анди Мъри се сбогува с “Уимбълдън”

Он Жабюр направи интересно признание на пресконференцията след победата си.

Онс Жабюр плакала заедно с Кристиано Роналдо за пропуска му от дузпа срещу Словения