Коко Гоф се класира за третия кръг на "Уимбълдън"

Коко Гоф (САЩ) записа рутинна победа във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания. Поставената под номер 2  в схемата се наложи с 6:2, 6:1 над квалификантката Анка Тодони (Румъния). Гоф не допусна пробив в мача, продължил 67 минути.

20-годишната американка стартира мача с брейк, последва още един в петия гейм и след това тя нямаше никакви проблеми да затвори сета.

Дейвид Бекъм накара Вики Томова да се усмихне след загубата на "Уимбълдън"

Гоф беше още по-убедителна във втората част. Тя отново започна с пробив и до края не остави никакви шансове на 19-годишната Тодони, която в понеделник направи дебют в основната схема в турнирите от Големия шлем. Във втория сет звездата на американския женски тенис загуби едва две точки на свой сервис.

Анди Мъри и Ема Радукану ще играят на смесени двойки на "Уимбълдън"

В следващия кръг Гоф, шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2023 година, ще се изправи срещу победителката от мача между квалификантката Соней Картал (Великобритания) и Клара Бюрел (Франция). Американката се стреми към първи четвъртфинал на "Уимбълдън",  след като е достигала поне до полуфинал в останалите три турнира от Големия шлем.