Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Скандали с ВАР и капитана на САЩ белязаха отпадането на домакина на Копа Америка

Домакините на Копа Америка САЩ отпаднаха безславно още в груповата фаза на турнира след загубата с 0:1 от Уругвай. Мачът обаче беше белязан от два скандала заради претенциите на американците срещу съдийството.

Домакинът САЩ отпадна от Копа Америка

В лагера на САЩ бяха силно възмутени от зачетения победен гол на Матиас Оливера в 66-ата минута. Във въпросната ситуация имаше центриране от пряк свободен удар, при което Мат Търнър спаси изстрел с глава на Роналд Араухо, но Оливера беше точен със своята добавка. Положението беше прегледано с ВАР и голът беше признат за редовен. Един от кадрите на ситуацията обаче дава впечатление, че при удара на Араухо неговият съотборник всъщност е бил в състояние на засада. Именно такива бяха претенциите на “янките”, но те не бяха уважени.

Това видимо вбеси техният капитан Кристиан Пулишич и след последния съдийски сигнал той се отправи към реферите на двубоя, правейки жестове, с които намекваше, че те трябва да отидат и да празнуват заедно с уругвайците. Звездата на Милан все пак протегна ръка, за да се здрависа с всеки един от съдийската бригада на терена, но главният рефер Кевин Ортега демонстративно отказа ръкостискането. Това още повече подразни футболиста, който му размаха пръст и продължи нататък.

След това поражение САЩ завърши трети в група С с актив от 3 точки и така приключи с участието си в турнира. За сметка на това Уругвай спечели максималния брой от 9 пункта и се класира на четвъртфинал като първи в своята група. В следващата фаза "урусите" ще се изправят срещу втория от група D, който най-вероятно ще бъде или Колумбия, или Бразилия.