Португалия 0:0 Словения

САЩ с комфортна победа над Боливия на Копа Америка

Домакинът САЩ стартира уверено участието си на Копа Америка 2024. Той се наложи с 2:0 над Боливия в първия си мач в турнира, игран на стадион "AT&T" в Арлингтън, Тексас. Кристиан Пулишич в 3-тата и Фоларин Балогун в 44-тата минута донесоха успеха на американците.

Срещата започна по перфектен начин за домакините. В 3-тата минута след разиграване от корнер топката бе подадена към Пулишич, който с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 44-тата минута САЩ удвои преднината си. Пулишич намери Балогун в наказателното поле, той си освободи пространство и с удар по земя прати топката в мрежата за 2:0.

Успехът на американците можеше да е и по-изразителен, но второ попадение на Балогун в 53-тата минута не бе зачетено заради засада.

В 90-ата минута пък Рикардо Пепи пропусна прекрасна възможност, като не успя да се разпише на метър пред вратата.

Все пак САЩ записа първи три точки в актива си и поведе временно в група "С", докато Боливия остава с нулев актив.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!