Венецуела продължава без грешка към 1/4-финалите на Копа Америка

Венецуела завърши груповата фаза на Копа Америка с три победи от три мача. Възпитаниците на Леандро Куфре разбиха с 3:0 Ямайка в последния си мач от група "В" и по този начин спечелиха и първото място в крайното класиране. Едуард Бело (49'), Саломон Рондон (56') и Ерик Рамирес (85') донесоха успеха на венецуелците.

През първото полувреме Венецуела имаше инициативата, но не успя да стигне до гол. За сметка на това през втората част бе доста по-вълнуващо. Още в 49-ата минута Едуард Бело откри резултата с глава след центриране на Джон Аранбуру.

В 56-ата минута резултатът бе удвоен. Ветеранът Саломон Рондон бе изведен между двама бранители, успя да се отскубне и да търкулне топката покрай вратаря, въпреки че загуби равновесие.

Класическото 3:0 оформи Ерик Рамирес в 85-ата минута. Кервин Андраде го изведе с прекрасен пас зад защитата и останал очи в очи с вратаря той хладнокръвно реализира.

Така Венецуела завършва на 1-вата позиция в групата с 9 точки и ще играе на 1/4-финалите, където ще има за съперник състава на Канада. Ямайка пък допусна трета загуба и с нулев актив завършва на последното място и отпада от турнира.