Еквадор в намален състав не издържа натиска на Венецуела

Отборът на Венецуела победи тима на Еквадор с 2:1 в първи мач от група “В” на Копа Америка. Джереми Сармиенто откри резултата (40’), но след това настъпи обрат след попаденията на Йондер Кадис (64') и Едуард Бело (74’). Еквадорците играха с човек по-малко след директния червен картон на Енер Валенсия (22').

Друг интересен акцент в срещата бе присъствието на бившия еквадорски нападател на ЦСКА - София - Жорди Кайседо. Той започна вечерта на резервната скамейка и влезе в игра в 79-ата минута, когато замени Алан Франко.

Изгонването на Валенсия се превърна в първия интересен момент в двубоя. Футболистът на Еквадор пропусна да се превърне в герой за своя отбор, тъй като бе много близо до отбелязването на гол, но само блестящата реакция на стража Рафаел Ромо спаси тима на Венецуела. След това обаче имаше преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR и се видя, че играчът в жълто-черен спортен екип замахва опасно с крак и закача с върха на бутоните лицето на противников футболист, което доведе до директния червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, момчетата на Фелкс Санчес намериха сили и успяха да открият резултата малко преди почивката. Изпълнение на пряк свободен удар от около центъра доведе до изсипване на топката в наказателното поле на тима на Венецуела, където Джереми Сармиенто засече една изчистена топка на границата на наказателното поле и този път вратарят Ромо нямаше достатъчно добри рефлекси, за да избие.

След почивката възпитаниците на Фернандо Бариста усетиха численото си предимство на терена и методично пречупиха своя съперник. Така се стигна до 64-ата минута, когато Йондер Кадис получи подаване във вътрешността на пеналтерията и изравни резултата със силен шут по земя.

Точно десетина минути по-късно настъпи и пълния обрат. Центриране около точката за изпълнение на дузпа бе засечено от играч в "бяло" с глава и в първия момент вратарят на Еквадор - Александър Домингес, реагира, хвърляйки се в долния десен ъгъл. Той обаче не се справи по най-добрия възможен начин с изчистването и прати топката право на крака на връхлитащия Едуард Бело, който засече топката и оформи крайния резултат.

До края опитите на Еквадор бяха твърде вяли и логично не се стигна до обрат или поне до изравняване на резултата, а Венецуела се поздрави с трите точки.

В другата среща в турнира тази нощ отборът на Мексико победи с минималното 1:0 тима на Ямайка.

Мексико се измъчи срещу Ямайка, но победи

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!