Евро 2024: Германия - Дания 1:0

Венецуела повали и Мексико

Венецуела записа втора поредна победа на Копа Америка и се класира предсрочно за четвъртфиналите. Отборът на Фернандо Батиста се наложи с 1:0 над Мексико, а единственото попадение отбеляза Хосе Саломон Рондон от дузпа в 57-ата минута.

На старта венецуелците спечелиха срещу Еквадор и с пълен актив от 6 точки си гарантираха едно от първите две места в група "В". Мексико остана с 3 точки от победата над Ямайка.

Съперниците подходиха доста предпазливо и до почивката головите положения бяха твърде малко. Мексиканците задържаха топката по-продължително, но Венецуела се защитаваше организирано и не допускаше опасности пред вратата си.

В 57-ата минута ветеранът Хосе Саломон Рондон откри от дузпа в полза на Венецуела. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Хулиан Кинонес.

Малко преди края на редовното време Мексико имаше шанс да изравни. "Ацтеките" също получиха дузпа, но ударът на Орбелин Пинеда беше спасен от Рафаел Ромо.

В последния кръг Мексико трябва да гони победа срещу Еквадор в решителен и за двата отбора мач.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!