“Трето полувреме” преди Румъния - Нидерландия

Рилски спортист е новият шампион при момичетата U14

Рилски спортист е новият шампион в Държавното първенство за момичета U14. На финала във Варна тимът победи Дунав Русе 2016 с 59:49.

Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който русенки водеха с 8 точки преди заключителната четвърт, но съперникът им успя да заличи пасива си и да прати мача в продължение. Съставът от Самоков спечели добавените пет минути с 10 безответни точки в тях, което му донесе и трофея.

Левски взе бронзовите медали в турнира, след като в малкия финал победи Шампион 2006 с 68:61. Столичното дерби започна с превес за състава на Ирена Колева, който водеше с 24:16 след десет минути игра и с 6 точки аванс на почивката. Силна трета част обаче изведе напред съперника с 1, като всичко се реши в заключителните десет минути.

Вълци Разград се класира на пето място, след като надви Светкавица с 63:57 в оспорван мач, също с неясен изход до самия край.

Септември 97 завърши на седмата позиция след обрат срещу носителя на Купа БФБ Черно море Одесос с 68:64, въпреки че изоставаше с 19 точки още след първата четвърт.