Португалия 0:0 Словения /Първо продължение/

Единственият нов титуляр за Швейцария взе наградата за Играч на мача срещу Италия

Крилото на Швейцария Рубен Варгас напълно заслужено е Играч на мача при победата с 2:0 над Италия, която класира неговия тим на четвъртфиналите на Евро 2024.

Швейцария подчини Италия и я детронира от Евро 2024

Любопитното е, че именно Варгас беше единствената промяна в стартовия състав на Мурат Якин за днешния двубоя. Футболистът на Аугсбург напълно оправда доверието на швейцарския селекционер, след като имаше принос и за двете попадения на отбора при успеха над италианците. В 37-ата минута 25-годишният играч асистира на Ремо Фройлер, който откри резултата в двубоя. Едва 27 секунди след началото на втората част самият Варгас оформи крайното 2:0 с красив удар от границата на наказателното поле.

Друг интересен факт е, че в досегашните си 11 мача на Европейско или Световно първенство единственият голов принос на офанзивния футболист беше асистенция за успеха с 3:2 над Сърбия в груповата фаза на Мондиал 2022.

„Чувствам се страхотно. Искам да благодаря на баща ми и на Иисус Христос, че продължихме напред. Не знам какво да кажа за представянето ми. Мисля, че е невероятно. Имах добро предчувствие още преди двубоя. Дадох всичко от себе си за феновете и страната си. Много съм щастлив, че победихме. Страхотно е да празнуваме пред привържениците ни на стадиона. Нашите семейства също са тук, което е чудесно“, коментира радостният Варгас след мача.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!