Евро 2024: Испания - Грузия 4:1

“Златният” гол на Дзакани е най-късният за Италия на еврофинали

Крилото на Лацио Матия Дзакани се превърна в неочакван герой за Италия с изравнителния си гол в 98-мата минута срещу Хърватия, като с него подпечата класирането на “адзурите” на осминафинал за сметка на бронзовите медалисти от Мондиал 2022.

Хубавият шут на Дзакани попадна в мрежата в 97:19 минута и се превърна в най-късно отбелязаното попадение за Италия в историята на европейските първенства. Естествено, не се включват голове в продълженията на мачовете.

Също така срещу Хърватия Лучано Спалети не включи нито един футболист на Ювентус в титулярния си състав, което за “адзурите” не се е случвало от Мондиал 1998 в мача срещу Камерун (3:0). В 81-вата минута на терена се появи Николо Фаджоли, за когото предварително се очакваше дори да бъде на терена от самото начало. Андреа Камбиазо пък този път не беше използван в срещата с “ватрените”.

За четвърти пореден път Хърватия и Италия завършват 1:1, а любопитното е, че вече в девет мача срещу този съперник “адзурите” продължават да нямат победа, но определено постигнаха желания резултат в Лайпциг късно снощи.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!