Еспаньол се завърна в Ла Лига

Еспаньол стана последният нов член на Ла Лига за сезон 2024/25. Каталунците победиха Овиедо с 2:0 в реванша и този резултат бе достатъчен за крайния успех във финалния плейоф за влизане в елита. Първият мач бе спечелен от Овиедо с 1:0, но с общ резултат 2:1 Еспаньол ликува като краен победител.

Домакините на "Корнея Ел Прат" поведоха с гол на Хавиер Пуадо в 44-тата минута, който се разписа след центриране от корнер.

Вторият гол падна само три минути по-късно в добавеното време на първата част. Отново Хави Пуадо бе героят за Еспаньол, като този път се разписа с удар от движение, след като топката му бе свалена перфектно от Пере Мия в наказателното поле.

Така Еспаньол се завърна в елита след само една година във второто ниво на Испания. Той се присъединява към Леганес и Валядолид, които вече се класираха за Ла Лига, съответно като 1-ви и 2-ри в крайното класиране в редовния сезон в Сегунда Дивисион.