Еспаньол се доближава до Ла Лига

Еспаньол направи важна крачка към завръщането си в Ла Лига. Тимът от Барселона се наложи с 1:0 над Спортинг Хихон като гост в първи мач от полуфиналните плейофи. Попадението за "папагалчетата" отбеляза Хавиер Пуадо в 88-ата минута.

В редовния сезон Еспаньол завърши на четвърто място и не успя да се пребори за директна промоция, въпреки серията от 16 поредни мача без загуба. Спортинг Хихон не беше толкова убедителен в края на кампанията, но стигна до петата позиция и заслужи участие в плейофите.

До почивката двубоят беше равностоен. Еспаньол имаше по-голям процент притежание на топката, но не създаде много положения. През втората част тимът на Маноло Гонсалес търпеливо чакаше шанса си и той дойде в 88-ата минута, когато Пуадо донесе победата след асистенция на Мартин Брейтуейт. В последните секунди на редовното време Серхи Гомес от Еспаньол получи червен картон.

Реваншът в Барселона е на 13 юни. В другия полуфинален плейоф съперници са Ейбар и Овиедо.