Мексико се измъчи срещу Ямайка, но победи

Отборът на Мексико стигна до пестелива победа с минималното 1:0 срещу тима на Ямайка в среща от 1-вия кръг в група “Б” на Копа Америка, като победното попадение отбеляза Херардо Артеага (69’). Победата постави "ацтеките" на второ място в групата, като лидер е Венецуела, който също записа победа.

Логично “ацтеките” стояха по-добре през останалото време и създаваха по-опасните ситуации. Още в 4-ата минути те можеха да открият резултата, когато Чавес засече една топка в наказателното поле и само ловкостта на противниковия страж Джамали Уайт попречи на ранното откриване на резултата.

Мексиканците застрашиха състоятелно съперника в добавеното време на първата част, когато Ромо получи добър пас в празното пространство от Чавес и стреля малко встрани от дясната греда.

Играчите на Ямайка трябва да съжаляват, че не стигнаха те самите до успеха, тъй като отбелязаха попадение малко след почивката, в чийто автор се превърна Микаел Антонио. След преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR обаче стана ясно, че е имало засада и попадението не бе зачетено.

Само шест минути по-късно останаха съмнения за игра с ръка в наказателното поле на Ямайка, но дори не се стигна до намесата на видео асистент-рефера и главният съдия остави играта да продължи.

Няколко секунди по-късно пък Чавес нанесе силен удар, но Уайт отново се справи. След това пък шутът на Киньонес облиза напречната греда. Час след началото и Хименес бе спрян от ямайския страж.

Двайсетина минути преди края най-накрая падна коравата отбрана на възпитаниците на Хеймир Халгримсон. Артеага стигна до подаване на ръба на наказателното поле и с мощен шут откри резултата.

След това точните изстрели намаляха като в добавеното време Лембикиза от Ямайка опита с изстрел от дистанция да накаже Хулио Гонсалес, но мексиканския страж сполучливо изби в ъглов удар. Корнерът от своя страна не донесе нови главоболия за “ацтеките” и в крайна сметка Мексико се поздрави с победата в дебютния си мач от настоящото издание на Копа Америка.

В другия мач от тази нощ отборът на Венецуела стигна до драматична победа срещу тима на Еквадор с 2:1.

Еквадор в намален състав не издържа натиска на Венецуела

Програмата на турнира продължава в утрешния 24-и юни (неделя), като от 1:00 часа българско време домакинът САЩ играе с Боливия, а от 4:00 Уругвай се среща с Панама. И четирите отбора са част от група “С”.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!