България затрудни световните шампиони от Италия, но само в първия гейм

Волейболистите от мъжкия национален отбор на България допуснаха 7-а загуба в Лигата на нациите.

Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи на световния шампион Италия с 0:3 (25:27, 20:25, 21:25) в среща от Група 5 от третата седмица, изиграна в "Арена Стожице" в Любляна (Словения).

България остава с 8 точки на 14-ото място в подреждането с актив от 3 победи и 7 поражения.

Италианците се върнаха към победите след загубата от Полша в предишния си мач и оглавяват временното класиране с 24 точки след 8 успеха и само 2 загуби.

Утре (21 юни) България излиза срещу отбор на Куба, който все още има макар и минимални шансове за класиране на Олимпийските игри в Париж 2024, в 17:30 часа.

След като Денислав Бърдаров влезе в игра при успеха над Турция с 3:1 в предишния мач на България в Любляна, днес дебют направи и 20-годишният диагонал Венислав Антов.

Старши треньорът Бленджини не направи промени в стартовия състав и избра да започнат Симеон Николов, Димитър Димитров, Аспарух Аспарухов, Георги Татаров, Илия Петков, Алекс Грозданов и Мартин Божилов - либеро.

Димитър Димитров атакува успешно по диагонала от зона 2 и България поведе с 3:2. Алесандро Боволента атакува в аут - 4:2. Националите дръпнаха с 6:3. Димитър Димитров атакува по правата за 7:4. Алекс Грозданов атакува в центъра за 8:5. Ас на Симеон Николов и България поведе с 9:5. Фердинандо Де Джорджи взе прекъсване за Италия. Аспарух Аспарухов атакува технично за 10:6. Блокада на Алекс Грозданов и Димитър Димитров - 11:6. Матия Ботоло замени Франческо Речине в състава на Италия. Перфектна комбинация Симеон Николов - Алекс Грозданов - 12:7. Пайп на Аспарух Аспарухов и 13:9. Симеон Николов пусна технично за 16:12. Блокада на Аспарух Аспарухов направи резултата 17:14. Отлична атака на Георги Татаров по диагонала от зона 2 - 18:14. Фабрицио Джирони замени Алесандро Боволента в състава на Италия. При 19:17, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Георги Татаров атакува изключително технично за 20:18. Димитър Димитров атакува в аут и равенство при 21:21. Симеон Николов атакува по блокадата като диагонал, след като Светослав Станков влезе като разпределител - 22:21. При 22:22, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Пайп на Самуил Вълчинов и националите поведоха с 23:22. Симеон Николов атакува в аут и Италия стигна до геймбол при 24:23. Националите изравниха при 24:24, след като Алесандро Боволента докосна мрежата. Илия Петков атакува в аут и Италия спечели първата част с 27:25.

Матия Ботоло записа ас и Италия поведе с 5:3 в началото на втората част. Единична блокада на Алекс Грозданов и 4:5. Ас на Георги Татаров изравни резултата при 6:6. При 6:9, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Венислав Антов направи своя официален дебют за мъжкия национален отбор на България. Италианците дръпнаха с 5 точки при 13:18. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване във втората част. Страхотен български троен блок направи резултата - 14:18. Самуил Вълчинов намали до 17:21. Венислав Антов атакува успешно за 19:23. Лука Поро атакува в аут - 24:20. Самуил Вълчинов би сервис в мрежата и Италия спечели втората част с 25:20.

Венислав Антов атакува успешно за 3:4 в началото но третата част. Аспарух Аспарухов атакува до тройната блокада за 4:5. Симеон Николов остави без блокада Венислав Антов за 5:6. Ас на Матия Ботоло и 11:7. Ас на Джовани Сангинети - 8:13. При 8:14, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Алекс Грозданов атакува по блокадата в центъра за 9:14. Борис Начев вдигна топката към Денис Карягин за 12:16. Фефе де Джорджи взе прекъсване за Италия. Венислав Антов намали до 16:20. Леандро Моска атакува в центъра и световните шампиони стигнаха до мачбол при 24:19. Блокаут на Самуил Вълчинов и 21:24. Фефе де Джорджи взе прекъсване за Италия. Матия Ботоло донесе успеха на Италия в третата част с 25:21 и в мач ас 3:0 гейма.

Дебютантът Венислав Антов бе най-резултатен за националния тим на България и заедно с Алекс Грозданов реализираха по 8 точки.

Капитанът Грозданов направи 4 от точките си на блокада.