Бивш национален селекционер на България изведе тима си до нова победа в Китай

Бившият национален селекционер на България Ясен Петров и неговият тим Циндао Чжуннън постигнаха важна победа в 15-ия кръг на китайската Суперлига – 1:0 като гост на Цанджоу Майти Лайънс.

Така отборът на българския спец се утвърди в средата на класирането, за да преодолее слабия старт и лошите резултати в първите осем кръга.

Eдинственото попадение вкара бразилският плеймейкър Диего Лопеш още във 2-ата минута след комбинация с Мартин Бояки. Домакините вдигнаха темпото и към края на първата част доминираха сериозно, но защитата и вратарят на тима на Петров се справиха.

През втората част играта беше доста по-балансирана, като и двата тима имаха cвоите шансове за гол, но направиха пропуски. В добавеното време тимът на българския специалист остана с 10 човека на терена, тъй като резервата Чън Чунсин беше отстранен с директен червен картон.

Това е трети пореден мач за Ясен Петров и неговите футболисти без поражение, в които имат и два успеха. Така с 15 точки Циндао се нарежда в средата на класирането, заемайки 9-о място от 16 отбора.